Kredyt Ekologiczny

 

Często trafiały do nas pytania o możliwości uzyskania dotacji pomimo braku pomysłu na innowację lub nowatorskich produktów czy technologii . Do niedawna nie mieliśmy pozytywnej odpowiedzi na to pytanie, jednak teraz sytuacja uległa zmianie. Przedstawiamy Ci rozwiązanie, które doskonale spełnia te potrzeby – “Kredyt Ekologiczny”.

Program ten zapewnia doskonałe źródło finansowania dla wymiany przestarzałych maszyn na nowoczesne, modernizację parku maszynowego oraz inne inwestycje związane z efektywnością energetyczną. Co ważne, nie wymaga on wdrażania innowacyjnych produktów ani zaawansowanych technologii wynikających z prac badawczo-rozwojowych. Wystarczy, że zdecydujesz się na zastąpienie energochłonnych maszyn nowymi, które charakteryzują się zmniejszonym zużyciem energii. Jest to program skierowany do przedsiębiorstw, które pragną nie tylko zmodernizować swój park maszynowy, ale także chcą zainwestować w energię odnawialną, taką jak fotowoltaika, czy też wprowadzić inne usprawnienia, które przyczynią się do zmniejszenia całkowitego zużycia energii w firmie.

Warto podkreślić, że pomimo swojej nazwy “Kredyt Ekologiczny” to nie preferencyjny kredyt, ale bezzwrotna dotacja, która stanowi dodatkowe wsparcie finansowe dla Twojego przedsiębiorstwa.

Jeśli zatem jesteś przedsiębiorcą i wydaje Ci się, że są sposoby na poprawę efektywności energetycznej w Twoim przedsiębiorstwie – zapraszam do indywidualnych konsultacji, które pozwolą nam określić szanse i prawdopodobieństwo uzyskania dotacji w Twojej firmie. Zanim jednak podejmiesz decyzję, że ten program jest dla Ciebie lub nie – serdecznie zapraszam na szkolenie internetowe 25 maja o godzinie 11:00. Prowadzącym szkolenie jest Karola Bober, Prezes Zarządu Grantery, który jest ekspertem w dziedzinie dotacji unijnych i posiada ponad 20 letnie doświadczenie w pozyskiwaniu i rozliczaniu grantów. Wiem, że teraz wszystkie firmy wspomagające pozyskiwanie dotacji są bardzo mocno zajęte i musimy się wspomagać. Bez problemu dzielę się tą informacją, bo wiadomości przekazywane przez Karola są zawsze bardzo praktyczne a ja sam czasami współpracuję z Granterą w przygotowaniu wniosków dotacyjnych i wiem, że to wiedza z najwyższej półki. Rejestracja wymagana a liczba miejsc ograniczona.

#kredytekologiczny #grantera #serwisgrantowy

Poszukiwanie Partnerów do Konsorcjów Projektowych

 

17 maja odbyło się świetne szkolenie internetowe na temat poszukiwania partnerów do konsorcjów projektowych w programach UE (Horyzont Europe) i innych. Szkolenie przeprowadziły panie Agnieszka Murzec Wojnar oraz Monika Gadzińska z Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Północna przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Skondensowana zawartość tego szkolenia dotyczy praktycznych porad w poszukiwaniu partnerów – czyli co, jak i gdzie?

  • Wykorzystaj swoje dotychczasowe kontakty – to najlepsza i najbezpieczniejsza formuła pozyskiwaniu partnerów;
  • Nawiązuj nowe kontakty podczas wydarzeń takich jak międzynarodowe konferencje, warsztaty, spotkania brokerskie, dni informacyjne KE. Bądź uczestnikiem a najlepiej prelegentem!
  • Wykorzystaj media społecznościowe;
  • Zostań ekspertem oceniającym wnioski;
  • Dołącz jako partner do projektów w fazie realizacji przy pomocy nowych mechanizmów finasowania kaskadowego (HOP-ON dla Filaru II HE lub EIC Pathfinder);
  • Dołącz do projektu jednego z siedmiu Wspólnotowych Centrów Badawczych (Joint Research Center);
  • Dołącz jako partner stowarzyszony (Associated Partner);
  • Przystąp do któregoś z istniejących europejskich partnerstw w twojej dziedzinie (np. EIT Partnership);
  • Skorzystaj z bazy wyszukiwania partnerów (np. Funding & Tendering Opportunities albo Euroaxess).

Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat któregoś z wymienionych sposobów – zapraszam do kontaktu i konsultacji indywidualnej. 

#horyzonteuropa #serwisgrantowy #partnerstwo #konsorcjumprojektowe